۱۴۰۳ دوشنبه ۴ تير
Monday, June 24, 2024
سال جهش تولید با مشارکت مردم
جستجو
آموزش نحوه چک و اصلاح گرامری متون
در این مطلب هدف آموزش نحوه استفاده از نرم افزار grammarly با هدف اصلاح متون انگلیسی و رفع ایرادات گرامری و املایی متون است.

به این منظور شما باید ابتدا نسبت به دانلود و نصب نرم افزار grammarly اقدام نمایید.

دانلود نرم افزار grammarly

پس از دانلود نرم افزار و خارج نمودن بسته نصبی از حالت فشرده مراحل نصب را مطابق تصاویر زیر دنبال کنید:

بر روی فایل اجرایی GrammarlySetup.exe دوبار کلیک کنید و در پنجره باز شده مطابق تصویر روی Run کلیک کنید.
 
 در صفحه welcome ظاهر شده روی Next کلیک کنید و این کار را ادامه دهید تا صفحه استارت ظاهر شده و سپس Get Started را کلیک کنید.
 
  در صفحه باز شده شما نیاز به ایجاد یک اکانت دارید، به این منظور روی Create a free account کلیک کنید، همچنین میتوانید با حساب فیس بوک و گوگل خود نیز وارد شوید که در این صورت نیاز به ثبت نام نخواهید داشت.
پس از ورود به نرم افزار محیط زیر برای شما ظاهر خواهد شد که به اختصار به معرفی آن می‌پردازیم.
 
  همانطور که از تصویر بالا قابل مشاهده است، پس از نصب و اجرای نرم افزار در محیط پیش روی شما چهار گزینه وجود دارد، My Grammarly، Profile، Premium، Log Out. عمده کاری که نرم افزار انجام میدهد در پنجره My Grammarly انجام می‌شود. روش کار بسیار ساده است.

متن انگلیسی خود را وارد یک فایل Word نمایید.
روی گزینه Import که اولین گزینه در محیط سمت راست صفحه که به رنگ سفید مشخص شده است کلیک کنید.
فایل مورد نظر را انتخاب کنید.
اندکی تامل نمایید تا فایل بارگذاری شود.
برای انجام مراحل بالا روش ساده تری نیز هست. به این صورت که فایل را بکشید و درون محیط نرم افزار رها کنید!

برای امتحان مراحل بالا، یکی از چکیده های پایان نامه‌های انجام شده در دانشگاه را انتخاب می‌کنیم تا ببینیم از نظر املایی و انشایی در چه وضعیتی قرار دارد.
 
 همانطور که در تصویر فوق مشخص است، بعضی از کلمات در متن با خط قرمزی در زیر آنها مشخص شده اند، در سمت راست تصویر هم اصلاحات پیشنهادی برای اشتباهات فوق قرار دارند. این اصلاحات بعضا گرامری و بعضا املایی هستند. با کلیک بر روی هر کلمه که زیر آن خط کشیده شده است، اصلاح مربوط به آن بخش به رنگ سبز در سمت راست نمایش داده می‌شود. چنانچه با اصلاح فوق موافقید با کلیک روی آن اصلاح در متن اعمال خواهد شد. پس از تکمیل اصلاحات روی دکمه برگشت که در بالای سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید. فایل اصلاح شده شما در زبانه My Grammarly قرار دارد و همواره با کلیک روی گزینه Export که به شکل فلش روبه پایین در زیر فایل قرار دارد قابل دانلود خواهد بود.
 
تاریخ به روز رسانی:
1398/04/23
تعداد بازدید:
18020
Powered by DorsaPortal